Dziękujemy za Wasze wsparcie i modlitwę.

wtorek, 1 września 2015

modlitwa

"Jeżeli możesz oddal ode mnie ten kielich, dodaj mi sił jeżeli trzeba Twą wolę wypełnić..."

I Bóg mnie wysłuchuje, bo są koło mnie przyjaciele, którzy swoją modlitwą, pracą rąk 
i głów dodają nam sił. Mimo, że każdy z Was ma swoje troski i smutki, bo i Twój ojciec chory, bo Twój syn stracił pracę, bo i Ty drżysz o życie swojego dziecka, a mimo to jesteś...dziękuję.

mama

Na tymbark.in czytam:

MARCINEK

Wczoraj, późnym, sobotnim popołudniem, w drodze na zaplanowanego strażackiego grilla, skręciłem na osiedle przy „tysiąclatce” by zabrać Zbyszka. W kierunku szkoły szedł Tomek z dwiema parami rolek na ramieniu. Obok niego dwaj synowie. No fajnie, rodzinnie… w ostatnią sobotę wakacji pojeżdżą na przyszkolnym boisku… Ten młodszy… coś mnie ścisnęło, ale oczekujący kolega już wsiadł obok mnie i pojechaliśmy.
Musimy pomóc… najlepiej na dwa sposoby.
I
Kardynał Jorge Mario Bergoglio, obecny papież Franciszek, gdy był arcybiskupem Buenos Aires nauczył nas modlitwy pięciu palców:
1. Kciuk jest palcem, który jest najbliżej ciebie. Zacznij więc modlitwę modląc się za tych, którzy są ci najbliżsi. Są to osoby, które najłatwiej sobie przypomnieć. Modlić się za tych, których kochamy to słodki obowiązek.
2. Sąsiedni palec jest palcem wskazującym. Pomódl się za tych, którzy wychowują, kształcą i leczą. Oni potrzebują wsparcia i mądrości by prowadzić innych we właściwym kierunku. Niech stale będą obecni w twoich modlitwach.
3. Palec środkowy jest najwyższy z palców. Przypomina nam o naszych przywódcach, liderach, rządzących, tych, którzy mają władzę. Oni potrzebują Bożego kierownictwa.
4. Kolejny palec to palec serdeczny. Zaskakujące, ale jest naszym najsłabszym palcem. Przypomina nam on by modlić się za słabych, chorych, strapionych i obciążonych problemami. Oni potrzebują twojej modlitwy.
5. W końcu nasz mały palec, najmniejszy ze wszystkich. Powinien on przypominać ci o modlitwie za siebie samego. Kiedy zakończysz modlić się za cztery grupy wymienione wcześniej, twoje własne potrzeby ujrzysz we właściwej perspektywie i będziesz gotów by pomodlić się za siebie samego w sposób bardziej prawdziwy i skuteczny. Amen.
Przy palcu czwartym jest miejsce dla Marcinka…a gdyby tak wzmocnić… i na palcu piątym zamiast za siebie, jeszcze raz za Niego… Modlitwy płyną i wracają… nie ma niewysłuchanej…

5 komentarzy:

 1. Jest i na pierwszym palcu i na każdym innym. Modlimy się

  OdpowiedzUsuń
 2. Beata,....przepraszam, że to napiszę ale strasznie mi smutno....
  weszłam poczytać jak to sobie fajnie radzicie a tu takie wieści....łzy płyną.
  Jestem z Tobą.....
  wcześniejszy wpis powalił mnie na kolana, jeszcze córeczka.....Beatka przytulam Cię tak mocno do serca, tak mocno, ze aż oddychać nie możesz, czujesz?
  Z Bogiem
  Magda

  OdpowiedzUsuń
 3. Przytulam mocno

  OdpowiedzUsuń
 4. co się dzieję dalej Beatka, jak scyntygrafia, co z operacją, napisz do nas proszę
  Z Bogiem
  Magda

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja też się modlę, każdego dnia, Hanna

  OdpowiedzUsuń