Dziękujemy za Wasze wsparcie i modlitwę.

Działo się

Kiermasz Bożonarodzeniowy  w Cork

Autor Agnieszka Chwaja - zródło http://www.mycork.org/informacje-mainmenu-26/41-cork/2274-kiermasz-boonarodzeniowy
W niedzielę, 9 grudnia b.r. Stowarzyszenie MyCork zorganizowało Kiermasz Świąteczny, który miał miejsce po mszach w przedsionku kościoła Św. Augustyna przy Washington Street.
kiermasz
Na Kiermaszu można było kupić przedmioty wykonane przez grupę MyCork Artystycznie oraz przez inne utalentowane osoby, które przekazały własnoręcznie wykonane przedmioty, takie jak ozdoby świąteczne, decoupage, świeczki z wosku pszczelego, oraz różnego rodzaju upominki.
Cały dochód z Kiermaszu został przeznaczony na pomoc Marcinkowi.
Po wstępnym przeliczeniu puszek otrzymaliśmy zebraną kwotę w wysokości 780,35 euro.
Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które przekazały rzeczy na kiermasz oraz pomogły w jego przeprowadzeniu.  Szczególnie dziękujmy tym, którzy wsparli ten szlachetny cel.
Agnieszka Chwaja
Koordynator

WIELKI KONCERT MIKOŁAJKOWY DLA MARCINKA- CHICAGO
 2 grudnia o 2 po południu rozpoczął się wielki charytywny koncert "Mikołajki dla Marcinka".
Myślę, że osoby Marcinka nie potrzeba nikomu przybliżać w Chicagolandzie.
Ten 2,5 letni chory na raka chłopczyk wkradł się w serca całej Polonii, która tłumnie przyszła aby wesprzeć akcję pomocy dla Niego. Dzięki dzisiejszej technologii i artvchicago.com Marcin wraz z rodzicami choć daleko mógł być z nami. Na stronie wciąż można zobaczyć co działo się w Copernicus Center a działo się oj działo.
W trakcie imprezy oprócz Mikołaja rozdającego prezenty, clowna, myszki Micky, występów Warsztatów Teatralnych "Little Stars", zespołu Jump dzieci mogły wykazać się artystycznie, wyszaleć na scenie, pomalować twarze, uczesać fantazyjnie włosy oraz wziąć udział w licznych konkursach. Wiele dzieci prócz prezentów zabrało z sobą pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem.

Dla dorosłych też było wiele atrakcji. Czterech wspaniałych polonijnych sportowców : Andrzej Fonfara, Andrzej Gołota, Rafał Skibiński i Piotr Fetela wspierało Marcinka podpisując zdjęcia  koszulki, rękawice i pozując do zdjęć.
Zagrały wspaniałe zespoły Fox, górale z "Wanty", "Górzanie" oraz KBE Entertainment. Podczas aukcji publiczność zgromadzona w Copernicus Center licytowała pamiątki od sportowców oraz sponsorów.  Natomiast w trakcie loterii rozdano wiele cennych nagród.
Uczestnicy koncertu wyszli szczęśliwi, najedzeni, ze słodkościami pod pachą i uśmiechem na ustach szczęśliwi że mogli pomóc Marcinkowi w Jego walce o życie.Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w akcję pomocy przy organizacji koncertu:
sponsorom, motocyklistom którzy dotarli z pomocą, wolontariuszom  artystom, sportowcom  fotografom, tv, całej obsłudze Copernicus Center oraz naszym rodzinom za cierpliwość, oddanie i złote serca. Przede wszystkim Wam wszystkim za bycie z nami na koncercie i pomoc Marcinkowi. 
Dzięki Wam udało się 
zebrać $15000 dla naszego zucha!POLONIA CHICAGO DLA MARCINKA
relacjonuje Kasia Romanowska
28/29 października to kolejne z naszych gorących dat i to nie tylko dlatego że w USA był to Halloweenowy weekend
28 październik - podczas zbiorek w restauracji góralskiej "Szałas" na spotkaniu kibiców z naszym ulubionym bokserem Andrzejem Fonfarą oraz na imprezie w restauracji "Janosik" udało nam się zebrać $621.50.
Dziękujemy Andrzejowi, Justynie i całemu teamowi oraz właścicielom restauracji "Janosik" i organizatorowi zabawy Krzyśkowi za pomoc w zbiórkach i za okazane serce!!
Natomiast $2446 zebraliśmy na największym halloweenowym balu w The Club a to dzięki Radkowi Kouszko
Zabawa była przednia, kostiumy niezapomniane a wolontariusze jak zawsze w wyśmienitych nastrojach dzierżyli puszki w rękach.
10 listopad - Dzięki uprzejmości artystow, Christopher Entertaintment oraz jak zwykle przychylności zarządu Copernicus Center w trakcie koncertu Wspomnienie Niemen ( artyści: Zbigniew Zamachowski, Janusz Radek, Paweł Kukiz, Ania Wyszkoni, zespół Bracia) uzbieraliśmy $1.173,25 na rzecz naszego Marcinka.
A jeszcze kilka godzin wcześniej we wspaniałym Domu Podhalan dzięki gościnności ZPPA i dobroci p. prezesa Andrzeja Gędłka 10 listopada udało się zebrać $723 oraz 5 dolarów kanadyjskich aby pomóc Marcinkowi. 
 Tutaj towarzyszyły nam dzieciaki zaprzyjaźnione zarówno z Marcinkiem jak i zaangażowane w całą akcję. Z tego miejsca aż nie chciało się wychodzić, górale jak zawsze nie zawiedli, atmosfera, muzyka no i pyszne jedzenie spowodowały że goście bawili się długo długo po naszym wyjściu.
Za wielkie serce naszym góralom jak zawsze piękne "Bóg Zapłać"
A teraz my czyli rodzice Marcina.
Chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim naszym nowym znajomym, którzy pomagają nam w Chicago, Kasi, Małgosi, Sylwii, Jadzi, Monice, Monice, Jackowi, Arkowi, Adamowi, Kamilowi, Radkowi, Sebastianowi, Ir i wszystkim innym.
A wy jeżeli chcecie poczytać o wszystkich tych pozytywnie zakręconych wariatach odwiedźcie:

11.11.2012 r. 14:30 
Aula Społecznej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Tymbarku
Z okazji święta Niepodległości odbył się koncert uczniów naszej szkoły oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. W trakcie koncertu przeprowadziliśmy zbiórkę pieniędzy na leczenie Marcinka. Artyści sprawili się rewelacyjnie a do puszek udało się uzbierać prawie 3 000!!! pln. 

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i pomoc.
Rodzina Sporek oraz Dyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie 
Społecznej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Tymbarku

10.11.2012 r. Stadion Sandecji w Nowym Sączu

GRAMY DLA MARCINKA  - imprezy sportowe
Dzięki życzliwości Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji u w Nowym Sączu pana Pawła Badury, Prezesa OZPN w Nowym Sączu - pana Antoniego Ogórka i przede dzięki wszystkim wspaniałym piłkarzom podczas kilku sportowych wydarzeń zbieraliśmy pieniążki dla Marcinka.
Pierwsza impreza to mecz Sandecja – Bogdanka Łęczna który odbył się 10 listopada na stadionie Sandecji. 
Sandecja Nowy Sącz – Bogdanka Łęczna
                

Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla Sandecji, co kibicom i nam przysporzyło wiele radości!
Drugi to halowy turniej piłki nożnej futsalu z okazji Święta Niepodległości. Turniej nosił tytuł 
PUCHAR SERC”Do turnieju, którego celem było upamiętnienie Święta Niepodległości zgłosiło 
się 8 zespołów. W turnieju startowały reprezentacje okręgów, podokręgów, związków piłki nożnej, 
klubów sportowych, zakładów pracy, stowarzyszeń. Hasłem całego turnieju było motto: 
„Najważniejszym jest człowiek”
Do „Pucharu Serc” swoje „5 groszy” dołożyli sami uczestnicy przekazując dla nas swoje wpisowe do turnieju. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. W „piekielnym stylu” J tzn. pięknym stylu zwyciężyła drużyna DIABŁÓW: Krzysztof Maciuszek, Kamil Borek, Michał Uroda, Radosław Dybiec, Piotr Jabłoński, Sylwester Wojtas, Adrian Dybiec, Karol Chochorowski, Jan Basta. Korzystając z okazji chcemy podziękować i pogratulować wszystkim zawodnikom.
Kolejna sportowa impreza podczas której Ci sami organizatorzy postanowili wspomóc naszą akcję to VII Międzynarodowy turniej piłki nożnej działaczy sportowych im Adama Sieji, który odbył się 1 grudnia br w hali sportowej MOSiR oraz SP 3 w Nowym Sączu.
Prezes OZPN Nowy Sącz Antoni Ogórek zapraszał  wszystkich chętnych do naszego turnieju . Była to okazja nie tylko pograć, przeżyć sportowe emocje, ale również spotkać się i po rozmawiać, również o sporcie, pomóc małemu kibicowi z Tymbarku  i powspominać Adama Sieję.  To był bardzo ciekawy turniej, a wśród 12 zespołów najlepszym okazała się drużyna z Gorlic. Zawodnicy prezentowali piękne sportowe postawy, nie tylko podczas gry ale również w przerwie, gdy hojnie wspierali naszą akcję. Zawodnicy prosili przekazać Marcinkowi, że mu bardzo kibicują i trzymają kciuki by wyzdrowiał i że czekają aż wyrośnie na ”trochę większego” piłkarza i pokaże wszystkim kto tu rządzi.:) W sumie podczas sportowych emocji zebraliśmy 7676.91 zł !!!!! Dziękujemy

30.10.2012 r. godz. 20-ta Pawilon Nowa Gazownia, Poznań
SERCE DLA SERCA-KONCERT OPEN MIC-MUZYKA FILMOWA
" Wspólnymi siłami jesteśmy w stanie zdziałać cuda!!!"
Zapraszam Was na koncert "SERCE DLA SERCA", na którym będziemy zbierać pieniążki na leczenie Marcinka! Liczę na Waszą obecność!!!! ♥
  Ewa Nawrot
Wystąpią wokaliści ART OF VOICE STUDIO, ART OF VOICE CHOIR z gościnnym udziałem Ewy Nawrot, Basi Włodarskiej- Fabisiak, Joanny Janiak, Macieja Ścibora

25.10.2012 r. godz. 20-24-ta Restauracja BOHEMA, Nowy Sącz
KONCERT DLA MARCINKA

Zaczęło się od pomysłu na wspólną imprezkę, potem otrzymaliśmy zgodę właścicieli restauracji. Ważne były pozytywne emocje Karola - Menadżera Bohemy – który  tak bardzo chciał zrobić ten koncert. Potem szybka informacja do znajomych, na portalach, wśród studentów i rozpoczęła się sprzedaż biletów. Tydzień przed koncertem sprzedanych było 40 biletów L dwa dni później zabrakło przygotowanych 200 sztuk. Szybki dodruk kolejnych biletów i jesteśmy gotowi na nowych gości. W sumie to nie wiadomo do końca ile nas było ale było wspaniale. Koncert w Bohemie udał się na 5 + !! Była świetna zabawa i w sumie zebraliśmy 7307,69 PLN!!!
W związku z tym chcielibyśmy podziękować Karolowi Dudczykowi za pomoc w przygotowaniu do koncertu, właścicielom Restauracji Bohema: Małgorzacie Kręgielskiej - Ruchała i Krzysztofowi Ruchała, Zbyszkowi z SK Audio za nagłośnienie chłopakom z firmy Magic - Sound, przyjaciołom z Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu, Pani Beacie z Agencji Reklamowej ZAZA, Artystom no i oczywiście wszystkim gościom.
Wygląda na to, że mamy ochotę na kolejne takie spotkania J więc oczekujcie na kolejne zaproszenie J Katarzyna Tomoń Aaaaaaaaaaaaa tak się bawiliśmy. 
21.10.2012 r. godz. 15-21-sza LDK Limanowa
OTWÓRZMY SERCA - KONCERT DLA MARCINKA 

Zewsząd napływają do nas pozytywne sygnały na temat koncertu „Otwórzmy serca”. Co prawda po raz kolejny za sprawą innych niezrzeszonych pomocników nie był to tylko koncert ale wspaniałe wydarzenie, okazja do spotkania się, zjedzenia wspaniałego ciacha czy kiełbaski, zakupienia niepowtarzalnych pamiątek. Wszystko się udało (no prawie) co przy tak bogatym programie artystycznym wydawało się być do zrealizowania zostało zrealizowane. Na scenie szalał Marcin Zielonka za sceną uwijali się Piotrek Adamczyk, pani Teresa Zabramny, Anka Stach oraz Marcin Koszyk po to aby wszystko szło z godnie z planem. Dość powiedzieć, że dzięki ich zdolnościom improwizacyjnym koncert grupy DETOX rozpoczął się planowo o godzinie 20:00. Do tego czasu na deskach LDK-u wydarzyło się wiele cudów. Na początek wystąpiły dla nas: Przedszkolaki z Tymbarku, rówieśnicy Marcina, za którymi tak bardzo tęskni.
Potem na scene musieliśmy wyjść my czyli dinozaury sceny LDK, Zośka C-Dur. Wiele razy graliśmy już na tej scenie ale ten raz był wyjątkowy pod każdym względem. Świetna publika, genialne nagłośnienie realizowane przez SK-audio, nowy perkusista no i nowy program, krótki ale przecież nie to jest najważniejsze. Nie wiem jak wam się słuchało ale nam grało się świetnie. Po nas wystąpił nasz Limanowski Paindrive z dużą dawką Mooooocccyyy. Okazało się, że także tam gra nasz nowy perkusista:). Kolejnym zespołem prezentującym się przepięknie na scenie był Rusty Cage muzycy zaprezentowali świetną energie i wspaniałe umiejętności. Magda Steczkowska, która wystąpiła potem wprowadziła nas w ciepłe klimaty swoich utworów. Nasz Marcin bardzo polubił Magdę i po wejściu na scenę rozkręcił się na dobre. Losował zwycięzców loterii fantowej a nawet zagadał przez mikrofon (do dzisiaj to wspomina). Co ciekawe co rusz udawało mu się losować numery posiadane przez panią Ewe Pajor, co oczywiście nie dziwi bo kupiła chyba ze 100 losów i na dodatek przekazała wszystkie nagrody Marcinowi:). Zasadniczo rzecz biorąc Marcin naprawdę świetnie się bawił podczas całego koncertu. Przedostatnim gościem był zespół Voice of Glory, który rozpoczął swój występ z tak zwanej grubej rury odspiewując Alleluja. Ślicznie dobrane głosy wspaniale współgrały z bogatym instrumentalnym podkładem. Na koniec już po zakonczeniu wszystkich losowań na scenie pojawił się zespół DETOX. Dawno nie słyszałem w LDK-u takiego koncertu. Nogi same poniosły nas pod scene aby spiewać razem z nimi historyczne kawałki ale także utwory własne DETOXÓ'w. Oczywiście były bisy i żal, że wszystko to musiało się w końcu skończyć. Trzeba było przejść do ostatniego punktu programu czyli wypuszczenia lampionów. Po kilku minutach walki okazało się to jednak nie takie trudne i piękne świecące serca poleciały do nieba. Jak już zapewne wiecie impreza pozwoliła nam zebrać sporą sumę pieniędzy, dziękujemy wam bardzo za chojność i wspaniałą zabawę. Szczególne podziękowania dla wszystkich organizatorów i prowadzących: Piotrka, Anki, Kaśki, Marcinów dwóch, moich kolegów z pracy (było ich tak wielu, że trudno wymienić), dla dyrekcji LDK za udostępnienie obiektu, dla ekipy nagłaśniającej SK-Audio, dla muzyków za piękne wykony i serce, dla ekipy radia RNS-fm za transmisje, Nemo za zdjęcia, dla Studia SYMETRIA za zrealizowany spot reklamujący wydarzenie, dla Limanowa.in za nagłośnienie imprezy i ufundowanie nagrody głównej, dla rodziców przedszkolaków z Tymbarku za  pyszne placki (nic się nie zmarnowało), dla wszystkich wolontariuszy. Dla moich kuzynek i kuzynów z Rajczy, którzy zorganizowali i obsługiwali grilla. Wszystkim darczyńcom dziękujemy za wspaniałe nagrody. Jeśli kogoś pominąłem przepraszam. Wszystkim wam jeszcze raz dziękujemy.
20.10.2012 Jesienny Craftshow 2012 w Krakowie, Al. 29 Listopada 50
"Twórczo się wyżywamy i Marcinkowi pomagamy”
Co byś powiedział, co byś powiedziała na spotkanie w pewnym magicznym mieście, dwudziestego dnia jesiennego miesiąca, w pewnym niesamowicie klimatycznym miejscu, w towarzystwie wielu wspaniałych osób, których serce niejednokrotnie rozdarte jest między pasję - miłość do form artystycznych a inne sprawy? Hmmm... w takim razie widzimy się 20.10.2012 w akademickim Klubie Arka, w centrum Krakowa.


Start imprezy 9:00, finał 17:00. godz. 15:30 – ogłoszenie wyników konkursów i loteria http://craftshow2012.blogspot.com/ Craftshow na facebooku,

13.10.2012 GOLEC ORKIESTRA ZAGRAŁA W CHICAGO
"Kochani wiadomości z ostatniej chwili - na koncercie Golców w Chicago zebraliśmy $ 2401, natomiast w PRL Pub $ 225. Sumując dzisiejsze zbiórki $2626 jutro skoro świt zostanie wysłane aby pomóc Marcinkowi.
Więcej informacji wraz ze zdjęciami już jutro :)


wszystkim DZIĘKUJEMY SERDECZNIE!!! :)"
Dziękujemy zespołowi Golec uOrkiestra za to, że tak mocno rozpala ogień w sercach innych, że wciąż dają z siebie więcej, że wsparli działania na rzecz pomocy dla naszego synka Marcinka. Po to, by mógł kiedyś wrócić do Milówki...:), bo z pobliskiej Rajczy wywodzą się jego korzenie. Rodzice Beata i Tomasz
1-5.10.2012 Jurków
Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.
Jan Paweł II
Samorząd Uczniowski pod bacznym okiem p. Wiolety Płachty zorganizował i przeprowadził w dniach 1 – 5 października 2012r. W naszej szkole zbiórkę pieniążków na leczenie ciężko chorego Marcinka, synka p. Beaty Sporek. Cała akcja cieszyła się wielkim zainteresowaniem, o czym może świadczyć kwota, którą uzbieraliśmy: 4821,60 zł.
Chcielibyśmy także podziękować ks. Proboszczowi Tadeuszowi Piwowarskiemu i ks. Katechecie Krzysztofowi Myjakowi za zorganizowanie zbiórki pod kościołem w dniu 7 października 2012r. Kwota, którą udało się uzbierać to: 4264,11 zł. i 10 euro.
Bardzo dziękujemy całej społeczności parafialnej, wszystkim Rodzicom, Uczniom i Nauczycielom za zaangażowanie i każdy „grosik” wrzucony do naszej puszki. To dzięki Wam, Ludziom Dobrej Woli, wierzymy, że uda się uzbierać całą kwotę niezbędną na leczenie małego Marcinka.
Szczególne podziękowania składam wolontariuszom, którzy niestrudzeni i niezrażeni deszczową pogodą kwestowali pod kościołem. 


6.10.2012 Polski dzień na Red Bull Arena
Wiemy, że Polonia for Kids,organizacja charytatywna która wspiera i pomaga dzieciom zarówno w USA jak i w Polsce poprzez zbieranie funduszy na różne ich potrzeby. Organizowała imprezę. Być może ktoś był i podeśle jakieś relacje. Czekamy.

06.10.2012 r. TYMBARK KONCERT CHARYTATYWNY.
Chcielibyśmy podziękować wszystkim za ten dar serca. Asi i Wioli za piękne piosenki i łzy, Marysi i Kindze za ich muzykę, naszym wspaniałym artystom Joannie Tokarczyk, Marcie Sobczak-Piętoń, Janowi Placie, Marcie Piętoń, Sabinie Kulig, Mieczysławowi Kordeczce, Agnieszce Kwiatkowskiej, Antkowi Filipiakowi, Annie Kasperskiej, Beacie Petranowicz. Dziękujemy z całego serca. Panu Stanisławowi Przybylskiemu za perfekcyjne, jak zawsze prowadzenie całej imprezy a Paniom Ewie Skrzekut i Irenie Zwierczyk oraz wszystkim innym, o których nawet nie wiemy, za organizację. Ekipie SUNDLIGHT za power i profeskę. Mojej siostrze Lucynie za wspaniałe ciasto. Wszystkim jeszcze raz za obecność, przekazane wsparcie i dobrą energię, której tak nam potrzeba. Przy okazji chcieliśmy jeszcze raz podziękować Ks. Proboszczowi Edwardowi, naszym księżom oraz wszystkim parafianom za wsparcie
Wielkie serca mieszkańców Gminy Tymbark! - Koncert charytatywny "Dla Marcinka"- źródło strona www Gminy Tymbark
W minioną sobotę (6 października), w Bibliotece Publicznej w Tymbarku, która była organizatorem, odbył się koncert charytatywny „Dla Marcinka”. Dochód z imprezy przeznaczony został na bardzo kosztowne leczenie 2,5-letniego Marcinka Sporka z Tymbarku, chorego na nowotworów złośliwych wieku dziecięcego – neuroblastoma.
Przed licznie zgromadzoną publicznością – wśród której znaleźli się, oprócz mieszkańców i działaczy Gminy Tymbark, Pan Wójt Lech Nowak i Starosta Limanowski Pan Jan Puchała – koncert rozpoczął się występem dwóch bardzo zdolnych solistek z Tymbarku – Wioli Ścianek i Asi Ligas. Artystki, dzięki wspaniale dobranemu repertuarowi, który w zaistniałej sytuacji nabrał nowego, szczególnego znaczenia, wzruszyły serca wszystkich przybyłych gości. Wystąpieniu dziewczyn towarzyszyła prezentacja multimedialna, przedstawiająca Marcinka zmagającego się ze swoją chorobą, ale jednak niemal zawsze uśmiechniętego i z oczami pełnymi nadziei. Jako drugi zaprezentował się, równie utalentowany, duet smyczkowo-fortepianowy w składzie: Marysia Majeran i Kinga Rolka, który wspaniale wykonał dwa utwory i został nagrodzony gromkimi brawami.
Głównym punktem programu popołudniowego koncertu była licytacja prac artystów z Gminy Tymbark. Wśród wielu przekazanych na licytację przedmiotów znalazły się obrazy malowane na płótnie, ryciny, obrazy haftowane, rzeźby jak również piękne kompozycje wykonane ze sztucznych kwiatów. Na aukcję swoje prace przekazali:
1. Joanna Tokarczyk - obraz olejny na płótnie „Dobre życzenia” - cena wywoławcza 350 zł - sprzedano za 820 zł
2. Marta Sobczak-Piętoń - 4 obrazy:
- pastel „Bodiaki” - cena wywoławcza - 200 zł - sprzedano za 350zł
- pastel „Krzew” - cena wywoławcza - 200 zł - sprzedano za 400 zł
- akwarela „Tymbarski Rynek” - cena wywoławcza - 100 zł - sprzedano za 200 zł
- akwarela „Tymbarska uliczka” - cena wywoławcza 100 zł - sprzedano za 200 zł
3. Jan Plata - 5 grafik:
- kapliczka „W Podłopieniu” - cena wywoławcza 150 zł - przekazano na kolejną aukcję
- „Pieta” - cena wywoławcza - 150 zł - sprzedano za 200 zł
- „Ukrzyżowanie” - cena wywoławcza 150 zł - sprzedano za 200 zł
- kapliczka „W Zawadce” - cena wywoławcza - 150 zł - przekazano na kolejna aukcję
- „Rzeka” - cena wywoławcza 100 zł - sprzedano za 100 zł
- „Widoczek z Tymbarku” - cena wywoławcza 50 zł - sprzedano za 120 zł
4. Marta Piętoń - pastel „Maki” - cena wywoławcza 100 zł - sprzedano za 320 zł
5. Sabina Kulig - 3 obrazy hafty
- „Dziewczynka” - cena wywoławcza - 30 zł - sprzedano za 150 zł
- „Dziewczynka” - cena wywoławcza 30 zł - sprzedano za 120 zł
- „Kwiaty” - cena wywoławcza 30 zł - sprzedano za 200 zł
6. Mieczysław Kordeczka - obraz olejny „Alejka” - cena wywoławcza 300 zł - sprzedano za 500 zł
7. Agnieszka Kwiatkowska - pastel „Ptaszek na uwięzi” - cena wywoławcza 300 zł - sprzedano za 350 zł
8. Antoni Filipiak - 4 płaskorzeźby:
- „Aniołek” - cena wywoławcza - 50 zł - sprzedano za 160 zł
- „Aniołek” - cena wywoławcza 50 zł - sprzedano za 150zł
- „Aniołek” - cena wywoławcza 50 zł - sprzedano za 300 zł
- „Aniołek” - cena wywoławcza 50 zł - sprzedano za 400 zł
9. Anna Kasperska - 2 kompozycje kwiatowe:
- „Kompozycja jesienna” - cena wywoławcza - 30 zł - sprzedano za 150 zł
- „Kompozycja z róż” - cena wywoławcza 30 zł - sprzedano za 100 zł.
Po „zaciętej” licytacji, gdzie jak widać ceny końcowe wahały się od 150 do nawet ponad 800 zł, udało się ostatecznie zebrać niebagatelną sumę 7705 zł, z czego 5780 zł podczas licytacji, a 1925 zł do puszek! Choć wydawałoby się, że to kropla w morzu potrzeb, to jednak zawsze wielki krok naprzód!
Ostatnim elementem programu koncertu był występ zespołu Zośka C-Dur, z tatą Marcinka w składzie, który szantowymi kawałkami zachęcił publiczność do wspólnej zabawy i był dobrym podsumowaniem wieczoru.
Na koncercie pojawił się też, choć tylko przez moment, gość honorowy – Marcinek :), który wtulony w ramiona mamy z zaciekawieniem i lekkim zawstydzeniem przyglądał się występom artystów.
Serdecznie dziękujemy za otwarte serca: organizatorom, wszystkim artystom, solistom i instrumentalistom, którzy wzięli udział w koncercie i zechcieli „podzielić się” swoim talentem, a także wszystkim uczestnikom licytacji i każdemu, kto przekazał choć mały grosik na tak szczytny cel!
Nie osiadajmy jednak na laurach, gdyż potrzeby nadal są wielkie, uczestniczmy czynnie we wszystkich akcjach charytatywnych, które będą jeszcze organizowane, a zapewne już niedługo uda się nam zebrać całą, potrzebną na leczenie, małego Smyka kwotę!
http://www.tymbark.pl/pl/9159/93475/Wielkie_serca_mieszkancow_Gminy_Tymbark-Koncert_charytatywny_Dla_Marcinka.html
30.09.2012 r. godz. 11:00 Rabka Zdrój
X WIELKA ESKAPADA BESKIDZKA AUT ZABYTKOWYCH I KULTOWYCH
Stare samochody mają swoich amatorów, którzy nie pozwalają na to by marnowały się w garażach. Regularnie wykorzystują je do turystyki i rekreacji. Europejska Asocjacja Automobilerów zrzesza fascynatów dawnej motoryzacji, których celem jest między innymi turystyka w dawnym duchu. Każdego roku (od lat dziesięciu) Jeżdżą w urokliwe zakątki Beskidów. W tym roku również urządzili Eskapadę startując w Tomicach(powiat Wadowicki) i podróżując przez Kalwarię Zebrzydowską, Lanckoronę i Myślenice osiągnęli metę w Rabce Zdroju. Na trasie nie brakowało dobrej zabawy: uczestnicy musieli przesiąść się ze swoich automobili do kajaków i walczyć o sekundy podczas małych regat, albo wykazać się umiejętnościami precyzyjnego prowadzenia samochodu po wyznaczonym torze.
Takie wyprawy to nie tylko współzawodnictwo, zabawa i samochody. To również okazja do pochwalenia się swoim hobby mieszkańcom odwiedzanych miejscowości. W Rabce więc odbył się pokaz aut przy amfiteatrze. Mieszkańcy uzdrowiska mogli nie tylko oglądać zebrane samochody, ale przy odrobinie szczęścia namówić na przejażdżkę któregoś z kierowców. Wybierano także najładniejszy – zdaniem oglądających – pojazd, a najbardziej podobało się Renault Celtaquatre z 1934 r.
Samochody dla Automobilerów są bardzo ważne, ale nie najważniejsze. Dlatego X Wielka Eskapada Beskidzka była okazją do zorganizowania kwesty na pokrycie kosztów leczenia dwuletniego Marcinka z Tymbarku chorego na neuroblastomę. Dodatkowo w trakcie imprezy koledzy rodziców Marcina urządzili przy okazji imprezy „wielką wyprzedaż garażową”. Zarówno kwestujący jak i sprzedający spotkali się z życzliwym i hojnym przyjęciem. W sumie zebraliśmy 6380,36 zł :)
Zwieńczeniem dnia była Msza św. w kościółku św. Krzyża na Obidowej, która była odprawiona w intencji Marcinka oraz miłośników motoryzacji.
Organizatorzy Wielkiej Eskapady Beskidzkiej:
eaa.org.pl, Jacek Borzęcki, Bogumił Szymański, ks. Tomasz Jajecznica
Relacje przygotował ks. Tomasz Jajecznica

W imieniu Marcina ale przede wszystkim naszym czyli rodziców chciałbym podziękować:
Głównym organizatorom czyli Europejskiej Asocjacji Automobilerów w Krakowie i Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Rabce-Zdroju. Dziękujemy
Ks. Tomaszowi Jajecznicy za połączenie wszystkich organizatorów i za odprawienie mszy w intencji Marcinka. Dziękujemy
Dziękujemy za kwestowanie z puszkami rodzinom: Żurków, Pawlików, Janczurów, Jajecznica, Latawców i Chojneckich. Dziękujemy
Moim kolegom z pracy: Kasi Tomoń, Kasi Talarczyk, Bożenie Damasiewicz, Ani Kuźmie, Gosi Ogorzałek, Natalce Wojnarowskiej, Marcie Prusak, Asi Polańskiej, Ilonie Legutko, Wojtkowi Atłasowi, Mariuszkowi Ostrowskiemu (kolejność przypadkowa i mam nadzieje, że nikogo nie pominąłem), którzy w trakcie imprezy prowadzili kiermasz oraz wszystkim którzy brali udział w przygotowaniach. Dziękujemy
Wszytkim ludziom dobrej woli, którzy wpomogli naszą akcję. Dziękujemy
I oczywiście Stowarzyszeniu Limanowska Akcja Charytatywna za zorganizowanie formalne zbiórki. Dziękujemy
Z Wami musi się udać!!!
29.09.2012 Budynek Szkoły Muzycznej w Tymbarku
29 września odbyła się zabawa dla dzieci z tymbarskich przedszkoli. Podczas zabawy zbierane były fundusze na kosztowne leczenie Marcinka Sporka. Pomysłodawczyniami akcji były panie: Renata Szewczyk, przewodnicząca Rady Rodziców w Przedszkolu Samorządowym w Tymbarku oraz Agnieszka Niezabitowska, mama reprezentującą Przedszkole Parafialne w Tymbarku. Imprezę poprowadził klub animatorów pana Kuby Kędronia z pomocą nauczycielek z Przedszkola Samorządowego. Dzieci mogły m. in. brać udział we własnoręcznym pieczeniu ciasteczek, lepieniu figurek gipsowych, w karaoke oraz bawiły się przy muzyce . Ważnym punktem imprezy była nauka piosenki „Dla Marcinka” napisana przez panią Agatę Kęskę.
Podczas zabawy udało się zebrać prawie 2800 zł .Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu tej imprezy , przede wszystkim sponsorom: firmie Tymbark MWS i „MIREX” z Bielska Białej, które ufundowały dzieciom soki , wodę ,ciasteczka i słodycze, pani Dyrektor Szkoły Muzycznej oraz panu Wójtowi za wynajęcie sali, Piekarni w Tymbarku za przygotowanie ciasta do pieczenia ciasteczek. Dziękujemy, że chcieliście spędzić to popołudnie z nami i do zobaczenia na kolejnej imprezie dla Marcinka!
28.09.2012 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu
Podczas Małopolskiej Nocy Naukowców w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu zbierano pieniążki dla Marcinka. Pomysłodawcą był Wojtek Chronowski (FAKRO Zarz. produktami - kołnierze). Osobą odpowiedzialną za akcję była Pani Anna Polek(biuro prorektora doc. dr Marka Reichela).
Wolontariusze:Artur Sikora,Łukasz Nikołajczuk,Marcin Król,Katarzyna Chronowska,Wojciech Chronowski
http://www.nocnaukowcow.malopolska.pl/
28.09.2012 r. godz.22:00–03:00 Dworzec Tatrzański, Krupówki 12, ZAKOPANE
ZUMBA PARTY

Osobą, która z wielką determinacją podjęła temat była pani Marta Jelonek, która prowadzi Zumba party w Zakopanem a równocześnie "Fitness pod tatrami". Wielkie podziękowania chcielibyśmy przekazać również właściccielom Dworca Tatrzańskiego, w którym odbyła sie Zumba party.
Właściciele przekazali całkowity dochód ze sprzedaży biletów na leczenie Marcinka. Podczas imprezy również zbierane były pieniążki. łącznie udało się zebrać ponad 2000 zł. To jeszcze nie koniec, podobno mają w planach kolejne inicjatywy:)
22-23.09.2012 r. STADION KS TYMBARK W TYMBARKU
Jak już zapowiadaliśmy w sobotę oraz niedzielę na meczu pierwszej i drugiej drużyny zbierane były fundusze na operację dla ciężko chorego Marcinka Sporka. Dziękujemy wszystkim którzy pomogli, czyli kibicom wrzucającym pieniążki do puszki, wolontariuszkom oraz piłkarzom KST I, KST II oraz Stradomki Skrzydlna, którzy solidarnie postanowili dołożyć się na tak szczytny cel. Miło nam poinformować, że udało się zebrać kwotę 2680 . Jeszcze raz dziękujemy i życzymy dużo zdrowia Marcinkowi.
20-21.09.2012 IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W LIMANOWEJ
W trakcie dwóch dni przeprowadziliśmy zbiórkę pieniędzy na leczenie Marcinka Sporka. Zespoł Szkół nr 1 w Limanowej zebrał w obydwu budynkach łączną kwotę  1155 zł, ( budynek B-645 zł, budynek A- 510 zł)

1 komentarz: